Agentūra priima kaltinimus, susijusius su mifepristono pardavimu JAV

Agentūra priima kaltinimus, susijusius su mifepristono pardavimu JAV

Tačiau ji būtų norėjusi daugiau tiesioginių palyginimų su anatomiškai šiuolaikiniais žmonėmis ir kitais primatais, kad sužinotų, ar sveikatos priežiūros pritaikymas skirtingose ​​​​grupėse skiriasi. Taip pat būtų buvę įdomu sužinoti, ar konkretūs sužalojimai ir galimi gydymo būdai priklausė nuo vietos ir konkrečių iššūkių, su kuriais jie susiduria, ir ar jie pasikeitė laikui bėgant. Ar neandertaliečiai šiaurėje sirgo kitokiomis ligomis nei Pietų Europoje?

Tačiau iš esmės sudėtingesnės sveikatos priežiūros buvimas sutampa su klesti neandertaliečių intelekto pripažinimas. „Tai visiškai atitinka neandertaliečių pažintinius gebėjimus, kurie nėra pagrindo įtarti, kad jie labai skiriasi nuo mūsų ir kurie būtų leidę jiems išgyventi sudėtingoje aplinkoje“, – sako Francis Wenban-Smith iš Sautamptono universiteto. Tai yra dar viena priežastis, anot jo, pripažinti mūsų pusbrolių „žmonių šeimos narių gebėjimus, o ne manyti, kad jie yra populiaraus folkloro žiauriai nusiteikę žmonės“.

Kaip ir dauguma vėžiu sergančių pacientų, 65 metų Lynn Godfrey tiksliai prisimena momentą, kai jos gyvenimas nepataisomai suskilo į „prieš“ ir „po“. Tai buvo sausio popietė prieš 10 metų, ir ji prausėsi po dušu savo namuose Pune, Vakarų Indijoje. Sausis mieste yra gana vėsus, sausas mėnuo, o Godfrey mėgavosi šiltu vandeniu, kai staiga pajuto gumulą dešinėje krūtinėje.

Susirūpinusi ji kreipėsi į savo šeimos gydytoją, kuri nedelsdama užsirašė echoskopijai ir audinių biopsijai. Kai po trijų dienų rezultatai buvo gauti su „piktybinio, 2 stadijos krūties vėžio“ diagnoze, Godfrey buvo šokas. „Aš nieko nežinojau apie vėžį“, – prisimena ji. “Aš visiškai neturėjau supratimo.” Niekas jai niekada nesakė, kad senstant jai kyla didesnė rizika susirgti šia liga arba kad reguliarūs mamografiniai tyrimai gali padėti ją anksti nustatyti.

Godfrey padėtis simbolizuoja 150 000 moterų, kurioms kasmet diagnozuojamas krūties vėžys Indijoje. „Sąmoningumas yra pagrindinė problema“, – sako Mandeep Kaur, Manipal ligoninės Naujajame Delyje krūties vėžio chirurgas. Daugelis ekspertų, įskaitant Kaurą, kaltina pavėluotą diagnozę, iš dalies nulemtą prasto supratimo apie ligas, dėl nerimą keliančio didelio mirtingumo nuo krūties vėžio šalyje. Godfrey, kurio vėžys šiuo metu remisijos stadijoje, yra vienas iš laimingųjų – viena iš dviejų krūties vėžiu sergančių Indijos moterų neišgyvena. Tik 66 procentai gyvena pastaruosius penkerius metus nuo diagnozės, o JAV, Australijoje ir kitose Vakarų šalyse – maždaug 90 procentų.

Siekdamos išspręsti vėlyvos diagnozės problemą, pastaraisiais metais nemažai įmonių sukūrė naujus patikros prietaisus. Jie naudoja skirtingas technologijas, pradedant dirbtiniu intelektu ir mašininiu mokymusi, baigiant terminiu vaizdavimu ir imunologiniais tyrimais, tačiau visi siekia to paties tikslo: padaryti atranką prieinamesnę ir įperkamą moterims, gyvenančioms visoje Indijoje. Ar šios įmonės – „Niramai“, „MammoAlert“, „iBreastExam“, tik kelios – iš tikrųjų gali sumažinti mirtingumą nuo krūties vėžio, kol kas atrodo, kad jos daro pažangą anksti aptikdamos krūties vėžį.

Skaitykite: Kaip mamografijos pagerina išgyvenamumą, bet ne mirtingumą

„Pacientės, su kuriomis susitinkame, dažniausiai yra 3 ir 4 stadijų krūties vėžys“, – sako Kaur. „Mačiau moterų, sergančių krūties vėžiu, turinčių sunkiai užkrėstų žaizdų ir grybelių.

Tai tendencija, apimanti šalį, nepaisant ekonominio ar išsilavinimo sluoksnių. „Nuostabu, kad tiek mieste, tiek kaimo vietovėse randama žmonių, atvykstančių vėlesniais etapais“, – sako Indijos nacionalinio vėžio prevencijos ir tyrimų instituto direktorius Ravi Mehrotra.

Ir kuo vėliau vėžys diagnozuojamas, tuo mažesnė tikimybė, kad jis bus sėkmingai gydomas. Viename tyrime mokslininkai apskaičiavo, kad 10 metų moterų išgyvenamumas Šiaurės Indijos mieste Laknau sumažėjo nuo 75 procentų pacienčių, sergančių 1 stadijos krūties vėžiu, iki 5 procentų 4 stadijos pacienčių. Ankstyvas aptikimas yra sprendimas, tačiau realybė įgyvendinti plačiai paplitusią patikrą šalyje, kurioje gyvena 1,35 mlrd. žmonių, yra mažų mažiausiai sudėtinga.

Šešiasdešimt šeši procentai Indijos gyventojų gyvena kaimo vietovėse, kur prastas susisiekimas ir elektros trūkumas yra dažnos problemos. Gydytojų taip pat trūksta – maždaug po vieną radiologą tenka 100 000 žmonių (Jungtinėse Valstijose šis santykis yra 10 kartų didesnis). Štai kodėl visi sukurti nauji tikrinimo įrenginiai yra maitinami baterijomis, lengvai nešiojami ir pakankamai paprasti, kad juos būtų galima naudoti su minimaliu mokymu.

Svarbu tai, kad jie taip pat yra mažiau invaziniai https://produktoapzvalga.top/ nei mamogramos, tradicinė krūties vėžio diagnozavimo priemonė. Mammogramos gali būti ne tik skausmingos, bet ir reikalauja, kad moterys nusirengtų. „Paprastai moterys yra labai drovios. Jie nemėgsta atskleisti savęs“, – sako Nidhi Mathuras, bendrovės „Niratai“, sanskrito kalba reiškiančios „laisvas nuo ligos“, vienas iš įkūrėjų.

Siekiant padidinti privatumą, Niramai atrankos įrankis veikia fiksuodamas moters krūties šiluminius vaizdus, ​​naudojant ant trikojo pritvirtintą kamerą, maždaug vandens butelio dydžio. Moteris viena sėdi kambaryje ant taburetės prieš termokamerą ir laukia 15 minučių, kol jos kūnas pasieks „pusiausvyros būseną“. Tada fotoaparatas fotografuoja. Visa tai vyksta niekam nematant nuogų moters krūtų.

Skaitykite: Koks jausmas prarasti krūtis

Vaizdai, kurių kiekvienas yra maždaug 80 000 pikselių, yra naudojami kuriant jos krūtinės karščio žemėlapį. Tada bendrovės programinė įranga naudoja algoritmus, pagrįstus dirbtiniu intelektu ir mašininiu mokymusi, kad analizuotų nenormalius temperatūros pasiskirstymo modelius. „Paprastai, kai yra auglys, vyksta greitesnė medžiagų apykaita, didesnė kraujotaka“, – aiškina Geetha Manjunath, kitas bendrovės įkūrėjas. Tai padidina temperatūrą naviko srityje, todėl susidaro specialus modelis, kurį galima aptikti naudojant atrankos priemones.

Bandymas su Niramai šiuo metu kainuoja apie 20 USD, o Manjunathas tikisi, kad „padidėjus apimčiai jis dar labiau sumažės“. Palyginimui, mamografija Indijoje paprastai kainuoja nuo 20 iki 50 USD. Šiuo metu technologija naudojama 11 ligoninių ir diagnostikos centrų penkiuose miestuose: Bengaluru (buvęs Bangalore), kuriame yra įsikūrusi įmonė, taip pat Pune, Mysore, Hyderabad ir Dehradun.

Klinikinių patikrinimų metu konkretaus prietaiso efektyvumas paprastai nustatomas pagal dvi priemones: jautrumą ir specifiškumą. „Jautrumas“ reiškia testo gebėjimą teisingai identifikuoti sergančius asmenis. „Specifiškumas“ reiškia testo gebėjimą teisingai identifikuoti tuos, kurie neserga. Iki šiol bendrovė pranešė apie dviejų klinikinių tyrimų rezultatus, iš kurių naujausias parodė, kad Niramai jautrumo ir specifiškumo rodikliai viršija 90 procentų, o tai yra žymiai geresni nei mamografija pagal abi priemones. Be to, buvo nustatyta, kad Niramai yra 18 procentų jautresnis nei jo kolega žmogus, analizuodamas šiluminius vaizdus dėl galimo piktybinio naviko.

Deja, prieš 10 metų Godfrey nepasirinko tokios atrankos priemonės kaip Niramai. Ji ir toliau kasmet tikrinasi, bet sako, kad „taip išsigąsta“, kai turi darytis mamografiją, nes po lumpektomijos prarado dalį dešinės krūties. Nors ji dar neišbandė Niramai, Godfrey mano, kad tai skamba „labai gerai, [nes] jis neinvazinis ir jūs nejaučiate skausmo“.

Kiti yra mažiau įsitikinę. „Nėra daug duomenų, patvirtinančių, kad šiluminė diagnostika šiandien yra geresnė nei standartinė patikra“, – sako Gilberto Lopesas, Majamio universitete tyrinėjantis, kaip galima pagerinti vėžio kontrolę mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse. . Iki šiol dviejuose Niramai tyrimuose iš viso dalyvavo apie 300 Indijos pacientų, nors bendrovė teigia, kad šiuo metu atliekama daugiau tyrimų.

Kitas kuriamas atrankos įrankis yra „MammoAlert“, kuris Gudžarato valstijoje bus paleistas kitų metų pradžioje. „Tai maža laboratorija dėžutėje… nešiojama sistema, kuri ateina pas jus“, – sako Sanjeev Saxena, Kalifornijoje įsikūrusios įmonės, kuri sukūrė testą, įkūrėjas ir generalinis direktorius.

MammoAlert veikia atlikdama kraujo mėginio imunologinį tyrimą – tereikia dūrio pirštu, panašiai kaip diabetikai atlieka cukraus kiekį kraujyje. Mėginys analizuojamas siekiant nustatyti keturis baltymų žymenis, kurie, kaip žinoma, yra susiję su krūties vėžiu. „Tada pridedame algoritmą, kuris buvo išmokytas naudojant gilųjį mašininį mokymąsi ir AI, kad išanalizuoti, kokia yra tikimybė, kad kas nors susirgs krūties vėžiu“, – sako Saxena. Rezultatai pasiekiami greičiau nei per 30 minučių ir per išmaniojo telefono programėlę perduodami testo operatoriui, gydytojui ir pacientui.

„MammoAlert“ yra testas, kurį „galima atlikti bet kurioje kaimo bendruomenėje, lūšnynuose ir pan., už labai mažą kainą ir anksti“, – sako Saxena. Jis priduria, kad jo specifiškumas ir jautrumas yra daugiau nei 85 procentai, palyginti su 70 procentų mamografijos rodikliais tokioje šalyje kaip Indija, o tyrimas kainuoja mažiau nei 5 USD. Nors konkreti auglio vieta vis dar turi būti patvirtinta naudojant mamografiją ar kitus metodus, ši technologija gali pagreitinti krūties vėžio aptikimą milijonams moterų visame pasaulyje.

Nors tai skamba daug žadančiai, reikia daugiau duomenų, kad būtų patvirtinta, jog MammoAlert iš tikrųjų naudinga pacientams. Saxena teigia, kad MammoAlert buvo išbandytas aštuoniuose klinikiniuose tyrimuose, kuriuose dalyvavo daugiau nei 1000 mėginių, tačiau išvados vis dar skelbiamos ir todėl dar nėra viešai prieinamos. „MammoAlert yra dar ankstesniame vystymosi etape“, palyginti su Niramai, sako Lopesas. “Tai yra kraujo diagnostika, o šie testai yra labai ankstyvoje studijų stadijoje.”

Tačiau yra ir trečioji atrankos priemonė, kuri buvo išbandyta platesnėje gyventojų grupėje. Nuo 2015 m. FDA patvirtintas iBreastExam buvo naudojamas daugiau nei 150 000 moterų visoje Indijoje, taip pat šešiose kitose šalyse: Botsvanoje, Indonezijoje, Meksikoje, Mianmare, Nepale ir Omane.

iBreastExam yra delninis belaidis įrenginys, šiek tiek didesnis nei prekybos centro brūkšninių kodų skaitytuvas. Padedant ant paciento krūties, 16 skaitytuvo jutiklių matuoja audinių standumą. Kieti pažeidimai, rodantys naviką, yra pažymėti realiu laiku pridedamoje išmaniojo telefono programėlėje, kurių jautrumas ir specifiškumas yra atitinkamai 84 ir 94 procentai.

iBreastExam veiksmingumas nustatant pažeidimus buvo įrodytas didelio masto tyrime, kuriame dalyvavo daugiau nei 900 moterų iš Bengalūro. Mandeep Kaur, krūties vėžio chirurgas, taip pat naudojo prietaisą per metus trukusį bandymą Naujojo Delio ligoninėje, kur ji praktikavo 2015 m. Prietaisas padarė didelį skirtumą, nes „atranka nėra labai priimtina idėja“, sako ji. . Net jei moteris iš pradžių sutinka, ji gali prarasti susidomėjimą, kai po keturių ar penkių mėnesių atvyks į susitikimą.

„Ši priemonė suteikė mums galimybę tikrinti moteris ten ir tada“, – sako Kaur. „Tai suteikė man pašaukimo tašką, kur galiu pasiimti šią ligą, kuri jau pasireiškė“.

Ir būtent tokį tikslą turėjo įrenginio įkūrėjas Mihiras Shahas kurdamas „iBreastExam“. „Norėčiau, kad visos moterys turėtų lengvą ir prieinamą prieigą prie ankstyvo aptikimo“, – sako Shahas, kurio prietaisas siūlo tikrintis už mažiau nei 4 USD už testą.

„Manau, kad tai yra pasirinkimas, kurį suteikiame moterims“, – sako klinikinė psichologė Rebecca D’Souza apie naujas atrankos priemones, kurios atsiranda. D’Souza dirba Punoje įsikūrusiame labdaros organizacijoje „Nag Foundation“. „Turime būti atviri naujesnėms technologijoms, ypač tokiose šalyse kaip Indija, kur ieškome mažesnės kainos.

„Krūties vėžys yra vienas iš lengviausiai išsprendžiamų vėžio formų“, – sako Niramai’s Mathuras. „Žmonės neturi mirti nuo krūties vėžio“.

Jau daugelį metų organizacija „Women on Web“ suteikė moterims galimybę pačioms namuose atlikti vaistų sukeltus abortus. Organizacija nuotoliniu būdu teiktų konsultacijas internetu, išrašytų receptus ir išsiųstų tabletes, kurios sukelia persileidimą moterims, gyvenančioms šalyse, kuriose abortai yra neteisėti. Keletas tyrimų parodė, kad paslauga yra saugi.

Tačiau amerikietės, kurios norėjo tablečių, susiduria su viena svarbia problema: „Women on Web“ nesiųstų į JAV. Amerikietės galėtų (ir daro) internete ieškoti abortų tablečių, tačiau kai kurie jų rasti vaistai ir vaistinės buvo mažiau patikimi. Dabar „Women on Web“ įkūrėja, gydytoja Rebecca Gomperts, pristatė naują paslaugą, kuri, jos teigimu, yra tokia pat saugi kaip „Women on Web“, ir ji siunčiama į JAV. Kaina yra 95 USD, tačiau svetainėje teigiama, kad paslauga stengsis padėti moterims, kurios negali mokėti.

Kaip ir „Women on Web“, naujoji paslauga „Aid Access“ per internetinį procesą patikrins, ar moterys gali vartoti tabletes (jos neturėtų būti nėščios ilgiau nei devynias savaites). (Jei tabletės bus išgertos vėliau, jos bus mažesnės.) Gomperts pati užpildys kiekvienai moteriai išrašytus misoprostolio ir mifepristono receptus, kurių veiksmingumas yra apie 97 procentai, sukeliantis abortą pirmąjį trimestrą ir jau sudaro trečdalį visų abortų Jungtinėse Valstijose. Tada ji išsiunčia receptus į Indijos vaistinę, kuria pasitiki, ir ji išsiunčia tabletes moterims į jų namus JAV.

Tabletėse pateikiamos instrukcijos, o jei moterims kyla klausimų, Gomperts sako, kad gali su ja susisiekti Skype arba paskambinti jos pagalbos tarnybai. Kovos su abortais grupės teigia, kad šios tabletės nėra saugios, tačiau Kalifornijos universiteto San Fransiske akušerijos ir ginekologijos profesorius Danielis Grossmanas man pasakė, kad „neatrodo, kad moterys patiria rimtų komplikacijų“ dėl savęs skatinimo. abortai naudojant tabletes. Tačiau jei šiuo režimu besinaudojančioms moterims pasireiškia stiprus kraujavimas ar kitokia komplikacija – kaip tai daro maždaug 3 procentai moterų – joms paprastai patariama vykti į ligoninę ir pasakyti, kad jos patyrė persileidimą.

Moterys internete niekada nedirbo su amerikiečių moterimis, nes Gomperts nerimavo, kad Amerikos judėjimas prieš abortus bandys uždaryti šią organizaciją. Viename interviu ji man pasakė, kad vis dar jaučia tą baimę, tačiau ją užplūdo moterų prašymai tokiose šalyse kaip JAV, kur abortas yra techniškai legalus, bet vis sunkiau pasiekiamas. „Gavau el. laišką iš moters, kuri gyveno automobilyje su dviem vaikais“, – pasakojo ji. „Kažkas turėjo būti padaryta“.

Skaitykite: Kai abortas yra neteisėtas, moterys miršta retai. Bet jie vis tiek kenčia.

Ji pradėjo „Aid Access“ kaip atskirą paslaugą, kad sumažintų „Women on Web“ riziką, ir tvirtina, kad kiekvienas pagalbos prieigos proceso žingsnis yra teisėtas. (Pasak Gomperts, FDA leidžia žmonėms importuoti vaistus asmeniniam naudojimui. Tačiau FDA man pasakė: „Mifepristonas, įskaitant Mifeprex, skirtas nėštumui nutraukti, nėra teisėtai prieinamas internete. Agentūra priima kaltinimus, susijusius su labai rimtai vertina mifepristono pardavimą JAV per internetinius platinimo kanalus ir vertina kaltinimus, kad įvertintų galimus JAV įstatymų pažeidimus.“) Gomperts pradėjo teikti paslaugą prieš šešis mėnesius, tačiau iki šiol apie tai tylėjo.

Guest
Guest posting on BookBuzzr blogs will definitely boost your business and possibly earn you more clients. However, your writing must be unique and engaging to the audience. If you have an article or even just a topic in mind, relevant to writing, publishing, selling, or marketing books, we would love to see your proposed content! Feel free to submit Here!
Posts created 1035

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top