Bethesda, MD: Národní institut srdce, plic a krve, 2002

Bethesda, MD: Národní institut srdce, plic a krve, 2002

LDL je „špatný“ cholesterol, kterého byste se měli nejvíce obávat. To ucpává tepny a zvyšuje riziko život ohrožujících zdravotních problémů.„L“ v LDL nám může připomínat, že je mizerný a my ho chceme udržet na nízké úrovniHDL je „dobrý“ cholesterol, kterého chcete mít více. Funguje to jako vysavač ve vašich tepnách a odvádí špatný cholesterol. HDL pomáhá snížit riziko srdečních infarktů a mrtvice.„H“ v HDL nám připomíná, že nás udržuje zdravé a šťastné a my chceme, aby bylo vysoké.VLDL je podobný LDL v tom, že jde o „špatný“ typ cholesterolu. Toto číslo však možná neuslyšíte, protože LDL a HDL jsou nejvýznamnější hodnoty.

Triglyceridy jsou druh tuku, který, když je zvýšený, také zvyšuje riziko srdečního infarktu, mrtvice a dalších stavů. Ty nejsou součástí celkového počtu cholesterolu, ale často se měří současně.

Jaká by měla být moje čísla?

Různí lidé mají různé cíle v závislosti na jejich zdravotním stavu. Obecně platí, že osoba bez cukrovky, srdečního onemocnění nebo mnoha dalších rizikových faktorů* by se měla zaměřit na následující cílová čísla:

Celkový cholesterol – pod 200LDL-pod 130 (nižší je ještě lepší)HDL-60 nebo vyššíNon-HDL-pod 160Triglyceridy – pod 150

Co mohu udělat, abych měl normální hladinu cholesterolu?

Zaměřte se na zdravou váhu. Pokud máte zdravou váhu, zůstaňte tam! Pokud nejste, stanovte si cíl zhubnout 5-10 % své tělesné hmotnosti. Toto malé množství může způsobit velký rozdíl ve vaší hladině cholesterolu.Jezte zdravou stravu s nízkým obsahem nezdravých tuků a cholesterolu. Mezi hlavní potraviny, kterým je třeba se vyhnout, patří červené maso, máslo, plnotučné mléčné výrobky, smažená jídla a pečivo. Podívejte se na Fit Fact „DASH Diet“ a „Středomořská strava“, kde najdete příklady zdravé stravy.Buďte aktivní. Snažte se být fyzicky aktivní po dobu 150 minut každý týden. Pokud právě nejste aktivní, nenechte se tím zastrašit. Jednoduše začněte s menším cílem a postupně zvyšujte čas a intenzitu své aktivity. A nezapomeňte si vybrat aktivitu, která vás baví. Rychlá procházka s přítelem je skvělý způsob, jak začít. Viz Fit Fact „Zahájení cvičebního programu“ a „Malé kroky ke zvýšení fyzické aktivity“.Setkejte se se svým poskytovatelem zdravotní péče a prodiskutujte své cílové hladiny cholesterolu. Někteří lidé, bez ohledu na to, jak zdravý jsou jejich životní styl, stále potřebují další lékařskou terapii, aby snížili hladinu cholesterolu.

Další zdrojeAmerická rada pro cvičeníNárodní vzdělávací program o cholesterolu. Třetí zpráva panelu odborníků o detekci, hodnocení a léčbě vysokého cholesterolu v krvi u dospělých. NIH Pub. č. 02-5215. Bethesda, MD: Národní institut srdce, plic a krve, 2002

Nikdo nemá rád, když je ve škole vynechán nebo vybrán jako poslední. Obvykle jsou to sportující děti, které jsou vybrány jako první, a děti s nadváhou, které jsou vybrány jako poslední, pro dotykový fotbal, kickball, basketbal nebo jinou rekreační aktivitu. Ve světě dětských hřišť je to těžké!

Bohužel to není ten nejhorší z našich dnešních problémů. Mnoho škol zrušilo tělesnou výchovu dohromady a děti nemají možnost jít ven a hrát si během školního dne. Děti tráví více času u počítačů a mobilních telefonů a u televize než kdy předtím. Současná kultura mládeže je nyní mnohem odlišnější ve srovnání s dobou před 10 nebo 20 lety a kvůli těmto změnám jsme svědky epidemie obezity mezi naší mládeží.

Rodiče a učitelé tělesné výchovy mají nyní větší problém, než jen potřebu přimět děti, aby se cítily začleněny a udržovat hřiště spravedlivé. S největší pravděpodobností má jedna třetina třídy nadváhu nebo obezitu. To musíme vzít v úvahu při práci na programech pro fyzickou aktivitu. Jednoduchá hra vlajkového fotbalu nebo basketbalu s největší pravděpodobností odradí děti s nadváhou k účasti, a to je to poslední, co chceme dělat.  

Studie zjistily, že odporový trénink může být úspěšnou formou cvičení pro děti s nadváhou nebo obezitou, protože tělesná hmotnost má pozitivní korelaci s množstvím váhy, kterou netrénovaný jedinec dokáže zvednout. Posilovna je proto místem, kde se dítě s nadváhou může cítit úspěšné díky své schopnosti zvedat těžší váhy. To buduje důvěru v dítě a pozitivní posílení kondičního tréninku.

Proto je vytvoření dobře organizovaného, ​​konstruktivního tréninkového programu pro děti skvělým způsobem, jak zapojit všechny účastníky mládeže. Děti všech typů a velikostí mohou provádět základní odporová cvičení a využívat výhody tělesné výchovy.

Samozřejmě, že výuka správné formy a vytvoření solidního, progresivně navrženého programu odporového tréninku jsou pro úspěch zásadní. Když se děti mohou naučit cvičení, zvýšit váhu, kterou zvednou, a dokončit cvičení, podporuje to pocity kompetence a sebevědomí, zejména u těch, kteří zaznamenali malý úspěch v jiných sportovních fyzických aktivitách. Všechny děti by měly mít přístup k pozitivnímu prostředí, kde mohou být úspěšné a nadšené z účasti, aby se tělesná výchova stala rutinou a běžnou praxí.

Chcete své dítě povzbudit k tomu, aby začalo se silovým tréninkem doma, v tělocvičně či fitness? Začněte se základními silovými pohyby na jednoduchých strojích s nízkým odporem. Posilovací stroje jsou dobré pro začátečníky, protože je snazší provádět s dobrou formou a správnou tělesnou mechanikou. Jakmile dítě nebo dospívající začne pomocí strojů získávat určitou sílu, převeďte je na používání volných závaží, abyste začali zpochybňovat rovnováhu a koordinaci a posilovali své stabilizační svaly. Zde je ukázkový počáteční program odporového tréninku s použitím typických posilovacích strojů v tělocvičně (1.–3. týden):

Cvičení

Hmotnost

Opakování/série

Leg Press

½ tělesné hmotnosti

10/3

Posilování prsních svalů

5-10 liber

10/3

Tlak na ramena

5-10 liber

10/3

Sedící řada

10-20 liber

10/3

Lat Pulldown

20-40 liber

10/3

Zvlnění břicha

10-20 liber

10/3

Single-leg Press

¼ tělesné hmotnosti

10/3

Asistovaný ponorný stroj

¼ tělesné hmotnosti

10/3

Vystudujte používání volných závaží kromě vybavení (3.–6. týden):

Cvičení

Hmotnost

Opakování/série

Dřepy

10-20 liber

10/3

DB hrudní lis

5-10 liber

10/3

DB ramenní lis

5-10 liber

10/3

DB Jednoramenná řada

10-15 liber

10/3

Lat Pulldown

20-40 liber

10/3

Kliky na rovné nohy

Tělesná hmotnost

10/3

Jednonohé stupačky

5-10 liber

10/3

Bicepsové kadeře

5-10 liber

10/3

Je také důležité dát každému účastníkovi tabulku nebo tabulku s cviky, váhou, opakováními a sériemi, aby mohl sledovat svůj pokrok a dodržovat vhodná opakování a série během tréninku. Dát jim určitou zodpovědnost je skvělé pro jejich osobní růst a pro sledování pokroku.

Podle amerického ministerstva práce se očekává, že zaměstnanost fitness pracovníků vzroste mezi roky 2012 a 2022 o 13 procent. Vzhledem k nedávnému hospodářskému poklesu v zemi je to povzbudivá zpráva. V souladu s tím kariérní postup, který pokračuje v růstu v těžkých ekonomických časech, naznačuje určitou úroveň jistoty zaměstnání pro ty, kteří pracují ve fitness profesi. Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo být osobním trenérem? Zde jsou čtyři známky, které mohou znamenat, že jste připraveni na výzvu pomoci ostatním dosáhnout jejich fitness cílů.

1. Máte zájem o fungování lidského těla

Vedení fyzicky aktivního životního stylu je nedílnou součástí dobrého zdraví. Bez pravidelné fyzické aktivity nemůžete mít optimální zdraví. Mít vášeň pro učení o anatomii, fyziologii a biomechanice je užitečné, abyste se stali profesionálem v oblasti fitness. Aby trenéři vedli klienty bezpečnými a efektivními cvičebními programy, musí mít znalosti o principech cvičení a také o tom, jak různé typy cvičení ovlivňují různé tělesné systémy (např. kardiovaskulární, respirační, muskuloskeletální, nervový a endokrinní).

Mnoho trenérů uvádí, že mají přirozenou zvědavost na vnitřní fungování těla a na to, jak cvičení ovlivňuje zdraví a výkon. Jako dítě mě názory na cardio active vždy zajímaly zdravovědy, konkrétně anatomie a fyziologie. Během svého vzdělávání jsem zjistil, že mě přirozeně táhne lidský pohyb a biomechanika. Při své práci fitness profesionála využívám své znalosti z těchto věd při každém sezení s klientem.

Aby bylo jasno, formální vzdělání a/nebo titul v oboru cvičení není nutné, abyste se stali profesionálem v oblasti fitness. V tomto ohledu je bariéra pro vstup do fitness byznysu relativně nízká a existuje mnoho dostupných zdrojů, které mohou zájemcům pomoci získat znalosti a dovednosti, které potřebují, aby se stali skvělými osobními trenéry. Takže i když vaše vzdělání nebo zkušenosti nesouvisí se zdravovědou, můžete se určitě naučit, co potřebujete, aniž byste se museli vracet do školy.

2. Máte empatii a soucit s ostatními

Bez ohledu na to, jak důvěryhodný může být fitness profesionál, spojení a vztah mezi klientem a trenérem je absolutně nejdůležitějším prvním krokem v každém tréninkovém vztahu. Schopnost vcítit se do bojů druhých a spojit se s nimi na osobní úrovni je nezbytná pro rozvoj důvěry a respektu ke klientům. Tato schopnost pochází z překonání vlastních osobních problémů.

Například někteří z nejúspěšnějších osobních trenérů čerpají ze svých vlastních potíží s hubnutím nebo dosahováním cílů v oblasti fitness jako způsob, jak se spojit se svými klienty a motivovat je. Klienti oceňují, že slyší osobní příběhy o zápasech jejich trenéra a strategiích používaných k jejich překonání. Dovolit si být otevřený a efektivně komunikovat s klientem je nezbytné k rozvoji důvěry potřebné v prvních fázích vztahu. Je to empatie a soucit trenéra s ostatními, co dělá tuto práci tak obohacující. Mnoho fitness profesionálů tvrdí, že radost, kterou cítí se svými klienty, když je vidí dosahovat svých cílů, je nejlepší součástí osobního tréninku.

3. Jste ranní ptáče nebo noční sova

Mít pravidelně naplánované klienty je cílem každého úspěšného osobního trenéra. Přimět klienty, aby se zavázali k pravidelným časovým úsekům, obvykle znamená, že se musíte zavázat k pracovní době, když to většina ostatních lidí nedělá. Jinými slovy, většina osobních trenérů vidí klienty brzy ráno a po 17:00. Existuje několik výjimek, jako je práce s lidmi v důchodu, dětmi, matkami v domácnosti nebo lidmi s flexibilním pracovním rozvrhem, ale většinou s vámi budou muset klienti pracovat během „hlavních“ školících hodin. od 5 do 9 hodin a od 17 do 21 hodin

Pokud nejste proti brzkému vstávání a/nebo práci do pozdních hodin, může se vám podnikání ve fitness opravdu líbit. Trenéři, kteří pracují na plný úvazek, mají obvykle uprostřed dne dlouhou přestávku, kdy si užívají čas pro sebe nebo vyřizují pochůzky. Fitness profesionálové, kteří pracují na částečný úvazek, si obvykle vybírají časové bloky pro práci buď brzy ráno, nebo pozdě večer.

4. Baví vás být vzorem

Osobní trenéři nosí mnoho klobouků. Jsou to vůdci, vychovatelé, zkušení komunikátoři a trenéři. Bez ohledu na roli, kterou od okamžiku k okamžiku převezmou, jsou trenéři, kteří jsou dobrými vzory pro chování, které učí své klienty, úspěšní. Vedení životního stylu, který zahrnuje pravidelnou fyzickou aktivitu, zdravou stravu, dostatečný spánek a účinné strategie zvládání stresu, vám dá nejlepší šanci na optimální zdraví a pohodu. Když trenér vede příkladem těchto zdravých možností, klienti se pravděpodobněji budou chovat stejným způsobem. Kromě toho trenéři, kteří sami činí zdravá rozhodnutí, jsou schopni lépe naučit své klienty strategiím pro úspěšnou změnu chování, protože při překonávání výzev vycházejí z jejich vlastních osobních zkušeností.

Všimněte si, že jsem nezmínil být extrémně fit nebo vynikající sportovec jako základní kritéria pro to, být vzorem. Inteligentní výběr životního stylu znamená být zdravý a v pohodě – není to o dosahování nerealistických standardů zobrazovaných určitými médii, mezi které patří slavní sportovci, modelky nebo celebrity. Někteří klienti (a trenéři, když na to přijde) jsou odhodláni být v elitní fyzické kondici, a to je chvályhodný cíl. Na druhou stranu, většina lidí pracuje na tom, aby byli zdraví, což může vést ke snížení tělesného tuku a svalnatější postavě, ale nemusí, a tento cíl je stejně chvályhodný.

Pokud máte tyto čtyři vlastnosti a chcete pomáhat lidem dosáhnout jejich cílů v oblasti zdraví a kondice, možná máte to, co je potřeba k tomu, abyste byli úspěšným osobním trenérem.

Staňte se osobním trenérem certifikovaným ACE

Jedním z nejběžnějších způsobů, jak se naučit cvičit v posilovně, je sledovat, jak ostatní procházejí svými tréninky. Jsem si jistý, že většina z nás někdy zkoušela cvičení poté, co viděli někoho jiného, ​​​​jak tento pohyb provádí. Ale to, že cvičí někdo s buff body, neznamená, že konkrétní cvičení je účinné. Ve skutečnosti existuje mnoho cvičení, která, jak se zdá, přinášejí požadovaný výsledek, ale ve skutečnosti nevytvářejí prospěšnou fyziologickou reakci. Pokud děláte určitá cvičení, protože jste viděli, jak je dělají ostatní návštěvníci posiloven, možná budete chtít místo toho zkusit tato cvičení: 

Pokud chcete pracovat na hrudi…

Místo toho: Stojící hrudník létá s činkami

Udělejte toto: Ležící mouchy 

Pokud je cílem posílit prsní svaly, měla by být zátěž umístěna přímo na velký a malý prsní sval, jako je tomu u kliků, bench-pressu, pec-deck stroje nebo létání s činkami nebo kabely. Je to z toho důvodu, že tah odporu je veden přímo se svaly, takže když se zkrátí, generují největší množství síly k pohybu ramenního kloubu. Když děláte hrudní mušky ve stoje a držíte činky, dělají většinu práce deltové svaly ramene, zatímco velký nebo malý prsní sval funguje jako sekundární svaly, což z něj dělá spíše cvik na ramena než cvik na hrudník. Pokud vás instruktor nechá dělat toto cvičení a řekne, že je to pro vaše ramena, je to v pořádku.

Pokud si chcete procvičit hýžďové svaly… 

Místo toho: Wall Sit 

Udělejte toto: Glute Bridge

Účelem dřepů je posílit a zpevnit svaly hýždí, stehen a boků. Nejúčinnějším způsobem, jak posílit sval a rozvinout definici, je provést ho celým rozsahem pohybu (ROM), který zahrnuje prodloužení i zkrácení zapojených svalových vláken. Během sedu u zdi, cvičení s izometrickou (nepohyblivou) kontrakcí, se svaly zkracují, ale nepřecházejí z prodloužení do zkrácení, protože je zapojeno pouze omezené množství svalových vláken. Porovnejte to se cvičením, jako je pravidelný dřep, kde svaly přecházejí z prodloužení do zkrácení prostřednictvím kompletní ROM, která pokryje mnohem větší vzdálenost a umožní dokončit více práce.

Guest posting on BookBuzzr blogs will definitely boost your business and possibly earn you more clients. However, your writing must be unique and engaging to the audience. If you have an article or even just a topic in mind, relevant to writing, publishing, selling, or marketing books, we would love to see your proposed content! Feel free to submit Here!
Posts created 2428

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top