Riziko se u kohort mladších porodů zvýšilo více

Riziko se u kohort mladších porodů zvýšilo více

Určitě hodně lidí mluvilo o vlivu sladkých nápojů na míru obezity ve Spojených státech.

EH: Jaké další intervence by mohly být účinné?

JB: Věci, jako je změna dostupnosti potravin ve školách – školní obědy a školní snídaně, stejně jako automaty.

Existují komunity, které vylepšují místa, kam se lidé mohou bezpečně vydávat za fyzickou aktivitou, a zvyšují počet cyklostezek a mění obecnou kulturu, díky níž jsou komunity strukturovanější kolem zdraví a pohody než čistá doprava. Toto jsou signály pro komunity a společnosti o tom, co je důležité a na co by se lidé měli zaměřit, pokud jde o zlepšení jejich zdraví a pohody.

Označování nabídek je obrovská nová environmentální strategie, která bude vyžadovat, aby byly kalorie zveřejňovány v nabídkách v restauracích na úrovni řetězce v USA.

Existuje spousta věcí, které se pohybují více vpřed v místech, jako je Evropa, než v USA. Dělají také věci, jako je omezení reklamy na určité druhy potravin a druhy nápojů. A ve skutečnosti jsme toho ve Spojených státech nemohli udělat příliš mnoho kvůli některým obavám z problémů s prvním dodatkem, ale i to jsou strategie, které mohou být velmi dobré, protože víme, že reklama má rozhodně silný dopad na příjem dětí.

Otázka zní: Můžeme začít dělat pokroky ve všech těchto věcech najednou? To bude nakonec věc, která začne snižovat míru obezity, místo aby se soustředila na jednu nebo druhou věc.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o dietě a výživě!

Nejnovější v oblasti obezity

Injekce semaglutidu jednou týdně pomáhá při hubnutí u lidí s obezitou

Lék schválený pro léčbu diabetu 2. typu prodávaný pod značkami Ozempic a Rybelsus může vést k řešení bezpečného a udržitelného hubnutí. . .

Lisa Rapaport 17. února 2021

Článek předchází prevenci obezity – jak děti jedí tolik, kolik jí?

Podle nové vědecké práce mohou rodiče naučit děti rozeznat, kdy jsou plné, a rozvíjet zdravé stravovací návyky, které pomáhají předcházet dětské obezitě. . .

Od Lisy Rapaportové, 12. května 2020

Obezita spouští stoupající výskyt rakoviny u mileniálů

Mladí dospělí jsou mezi těmi, kteří zaznamenávají nárůst rizika určitých typů rakoviny. Podle nové studie je pravděpodobnou příčinou obezita.

Od Shari Roan 4. února 2019

10 základních faktů o lécích na hubnutí

Pokud chcete zhubnout hodně a samotná dieta a cvičení nefungovaly, léky na předpis vám mohou poskytnout potřebnou podporu hubnutí.

Od Beth W. Orenstein 20. října 2017

4 léky, které nefungují, pokud máte nadváhu nebo obezitu

Proč dávkování univerzální velikosti ne vždy vyhovuje osobě větší velikosti.

Regina Boyle Wheeler, 27. února 2016

Co očekávat před a po bariatrické chirurgii

Příprava na operaci hubnutí může začít až rok předem-zde je to, co můžete očekávat na každém kroku.

Od Madeline R. Vann, MPH, 26. června 2015

5 způsobů, jak se vyhnout přírůstku hmotnosti po bariatrické chirurgii

Chirurgie na hubnutí je dobrou volbou pro ty, kteří jsou klinicky obézní, ale je to jen první krok, jak zhubnout navždy.

Od Erin Palinski-Wade, RD, CDCES, 4. června 2015

Paradox obezity: Co má váha společného s dlouhověkostí?

Autor: Dr. T. Jared Bunch, 30. dubna 2014

Studie zjišťuje, že umístění tělesného tuku zvyšuje riziko rakoviny, nikoli BMI

V dalších zprávách: Herec Richard Dreyfuss bojuje s maniodepresí a jak hustota prsou hraje roli v riziku rakoviny prsu u mladších žen.

Od Erinn Connor 4. prosince 2013

7 tipů, jak zajistit, aby byly vaše stravovací návyky udržitelnější

Budováním zdravějšího talíře, který se méně zaměřuje na červené maso a více na rostliny, můžete zenidol výrobce pomoci snížit uhlíkovou stopu.

Od Hilary Machtové, 30. dubna 2021 “

Pokud jde o riziko rakoviny, je obezita novým kouřením? Shutterstock

Střízlivá analýza národních údajů o rakovině ukazuje, že u šesti dospělých osob vzrostl výskyt šesti typů rakoviny související s obezitou a že nejstrmější nárůst výskytu je v postupně mladších generacích. Zpráva byla zveřejněna 4. února 2019 v časopise The Lancet Public Health.

Studie je první, která zkoumala trendy výskytu rakovin souvisejících s obezitou u mladých dospělých ve Spojených státech.

Podle Americké rakovinové společnosti mají mileniálové – lidé narození v 80. nebo 90. letech – dvojnásobné riziko některých typů rakoviny ve srovnání s mírou, kterou v tomto věku zažívá baby boomers.

“Trendy v rakovině mezi mladými lidmi lze často považovat za nezbytnou součást budoucí zátěže způsobené nemocemi,” říká Hyuna Sung, PhD, epidemiologka rakoviny a hlavní vědecká pracovnice výzkumného programu pro dohled a zdravotní služby v American Cancer Society.

Obezita – stejně riskantní jako kouření?

Vztah mezi obezitou a rakovinou vzrůstá. Podle Centra pro kontrolu a statistiku nemocí (CDC) je obézních téměř 40 procent dospělých v USA. Průzkumy CDC ukazují, že 18 5 procent dětí ve věku od 2 do 19 let je obézních.

Podle nejnovějších statistik rakoviny zveřejněných 8. ledna 2018 v časopise CA celkově počet úmrtí na rakovinu ve Spojených státech za posledních 25 let klesl o 27 procent, většinou proto, že méně lidí kouří a vyvíjí se rakovina plic: Cancer Journal for Clinicians (od American Cancer Society). Nový výzkum však naznačuje potenciální zvrat tohoto pokroku.

V nové studii se vědci z American Cancer Society dostali do databáze poskytnuté Severoamerickou asociací centrálních registrů rakoviny pokrývající 67 procent populace USA. Podívali se na 30 typů rakoviny, včetně 12, které jsou považovány za související s obezitou. Poté zkonstruovali statistické modely věkové kohorty, aby odhadli průměrnou roční procentní změnu ve výskytu různých druhů rakoviny a četnosti výskytu podle porodních kohort v letech 1910–19 až 1980–89.

Analýza ukázala, že výskyt rakoviny u mladých dospělých stoupá u 6 z 12 rakovin souvisejících s obezitou: kolorektální, endometriální, žlučník, ledviny, mnohočetný myelom a pankreas. Riziko se u kohort mladších porodů zvýšilo více. Riziko rakoviny tlustého střeva, dělohy, slinivky a žlučníku u mileniálů je zhruba dvojnásobné oproti riziku, které v tomto věku měli baby boomers.

“Naše výsledky ukázaly, že ve srovnání s osobami narozenými kolem roku 1950 měly osoby narozené kolem roku 1985 od 1,6 do 4,9krát vyšší riziko, v závislosti na typech rakoviny,” říká Dr. Sung. “Čím mladší, tím rychlejší.” Nejprudší nárůst byl v nejmladší věkové skupině, ve věku 25 až 34 let. ”

Naopak míra rakovin, které jsou spojeny s infekcí nebo kouřením (nesouvisející s obezitou), klesla nebo byla stabilní u všech 18 typů rakovin kromě 2.

Související: Obézní lidé lépe reagují na některé léky na imunoterapii rakoviny

Mohou hrát roli jiné faktory?

Nadměrná tělesná hmotnost je považována za známý karcinogen a je spojena s více než tuctem rakovin. Přesto způsoby, kterými může obezita zvýšit riziko rakoviny, nejsou jasné, říká Stephen Schwartz, PhD, profesor epidemiologie ve Fred Hutchinson Cancer Research Center na Washingtonské univerzitě v Seattlu, který se do studie nezapojil.

Předchozí výzkum, jako jsou studie rakoviny prsu, spojil přebytečný tělesný tuk se změnami určitých hormonů v těle, které mohou urychlit vývoj rakoviny. Ale Dr. Schwartz říká, jiné studie ukazují, „jak obezita přispívá k chronickému stavu zánětu v našem těle a je známo, že tento chronický stav podporuje karcinogenezi na zvířecích modelech. Mohou existovat i jiné biologické mechanismy. ”

Současná studie nezahrnuje údaje o obezitě a může pouze odvodit souvislost mezi obezitou a stoupající mírou rakoviny, říká Schwartz. “Je to hodnocení trendů v riziku rakoviny v průběhu času u rakoviny, o které se věří, že je silně spojena s obezitou,” říká. “Myslím si však, že je to důležité pro pochopení toho, co obezita na úrovni populace dělá.” ”

Je důležité si uvědomit, že rakovina se obvykle vyvíjí kvůli několika faktorům, říká, jako jsou genetika, věk, životní styl a faktory životního prostředí. Kromě toho se míra rakoviny někdy zvyšuje díky lepšímu screeningu, jako je nedávné zvýšení výskytu rakoviny štítné žlázy, které je částečně přičítáno více lidem s ultrazvukovým vyšetřením, které detekuje onemocnění.

“Existují i ​​tyto nekauzální aspekty, kterým je třeba věnovat pozornost,” říká Schwartz. “Ale myslím si, že celkový obraz je, že většina těchto rakovin souvisejících s obezitou se zvyšuje.” ”

Sung souhlasí s tím, že je zapotřebí více důkazů, které spojují rostoucí výskyt některých typů rakoviny s obezitou. “Přestože je epidemie obezity docela pravděpodobným scénářem, potřebujeme více znalostí, abychom vysvětlili trendy pomocí dalších známých i neznámých rizikových faktorů rakoviny, které k těmto trendům mohly přispět,” říká.

Bakterie ve střevním traktu, nazývané střevní mikrobiom, mohou také ovlivnit riziko rakoviny, říká Sung. Jiné studie ukazují, že umístění tuku – například tuku v břiše – může mít vliv na riziko rakoviny.

Řešení problému

Experti tvrdí, že je zapotřebí většího úsilí v boji proti epidemii obezity.

“Lekce, kterou jsme se naučili od jiných druhů rakoviny, je, že pokud nebudou podniknuty kroky k zastavení věcí, které tyto trendy způsobují, budou se nadále zvyšovat,” říká Schwartz. “Příští generace narozených dětí také zažije vyšší ceny.” Jako společnost musíme vymyslet způsoby, jak mnohem účinněji než nyní zabránit jednotlivcům v rozvoji obezity. ”

“Zdravotníci, zejména lékař primární péče, by měli zvýšit screening obezity a poradenství,” říká Sung. “Necelá polovina lékařů primární péče pravidelně hodnotí index tělesné hmotnosti (BMI)-nadváhu nebo obezitu nebo normální hmotnost-navzdory národním doporučením pro screening. ”

Související: Míra obezity nyní dosahuje 40 procent ve Spojených státech, Data Show

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o dietě a výživě!

Nejnovější v oblasti obezity

Injekce semaglutidu jednou týdně pomáhá při hubnutí u lidí s obezitou

Lék schválený pro léčbu diabetu 2. typu prodávaný pod značkami Ozempic a Rybelsus může vést k řešení bezpečného a udržitelného hubnutí. . .

Lisa Rapaport 17. února 2021

Článek předchází prevenci obezity – jak děti jedí tolik, kolik jí?

Podle nové vědecké práce mohou rodiče naučit děti rozeznat, kdy jsou plné, a rozvíjet zdravé stravovací návyky, které pomáhají předcházet dětské obezitě. . .

Od Lisy Rapaportové, 12. května 2020

10 základních faktů o lécích na hubnutí

Pokud chcete zhubnout hodně a samotná dieta a cvičení nefungovaly, léky na předpis vám mohou poskytnout potřebnou podporu hubnutí.

Od Beth W. Orenstein 20. října 2017

4 léky, které nefungují, pokud máte nadváhu nebo obezitu

Proč dávkování univerzální velikosti ne vždy vyhovuje osobě větší velikosti.

Regina Boyle Wheeler, 27. února 2016

Co očekávat před a po bariatrické chirurgii

Příprava na operaci hubnutí může začít až rok předem-zde je to, co můžete očekávat na každém kroku.

Od Madeline R. Vann, MPH, 26. června 2015

5 způsobů, jak se vyhnout přírůstku hmotnosti po bariatrické chirurgii

Chirurgie na hubnutí je dobrou volbou pro ty, kteří jsou klinicky obézní, ale je to jen první krok, jak zhubnout navždy.

Od Erin Palinski-Wade, RD, CDCES, 4. června 2015

Paradox obezity: Co má váha společného s dlouhověkostí?

Autor: Dr. T. Jared Bunch, 30. dubna 2014

Studie zjišťuje, že umístění tělesného tuku zvyšuje riziko rakoviny, nikoli BMI

V dalších zprávách: Herec Richard Dreyfuss bojuje s maniodepresí a jak hustota prsou hraje roli v riziku rakoviny prsu u mladších žen.

Od Erinn Connor 4. prosince 2013

Mohlo by zdanění sodovky omezit obezitu?

Nová studie z Anglie naznačuje, že může. Expert na veřejné zdraví Dr. Jason Block vysvětluje, co tato zjištění znamenají pro USA.

Od 31. října 2013 od Susan E. Matthews

7 tipů, jak zajistit, aby byly vaše stravovací návyky udržitelnější

Budováním zdravějšího talíře, který se méně zaměřuje na červené maso a více na rostliny, můžete pomoci snížit uhlíkovou stopu.

Od Hilary Machtové, 30. dubna 2021 “

Zdravotničtí pracovníci obvykle používají k určení, zda jsou obézní, index tělesné hmotnosti (BMI) osoby. Ale i ti s normálním BMI mohou být ohroženi rakovinou, cukrovkou a dalšími.

Podle studie v časopise Applied Physiology měli starší muži s normálním BMI, kteří měli tuk soustředěný kolem žaludku a vnitřních orgánů, vysoké riziko rakoviny. Tuk kolem orgánů je znám jako viscerální tuk, zatímco podkožní tuk je přímo pod kůží.

“Muži s nejvíce viscerálním tukem měli téměř třikrát vyšší riziko mnoha typů rakoviny (jícen, slinivka, tlusté střevo a konečník, ledviny, štítná žláza a žlučník) ve srovnání s muži s malým množstvím viscerálního tuku,” říká Rachel Murphy, MD. uvedl výzkumný pracovník Národního institutu pro stárnutí. “Tato zjištění poskytují nový pohled na obezitu a rakovinu ve stáří a naznačují, že intervence zaměřené na viscerální tuky kromě podpory zdravé tělesné hmotnosti mohou ovlivnit budoucí riziko rakoviny.” “

Ženy se spoustou tělesného tuku měly také zvýšené riziko rakoviny, ale to více korelovalo s BMI. Vědci vysvětlili, že je to pravděpodobné, protože tuk u žen nemá tendenci se shromažďovat kolem orgánů, což ukazuje, že umístění tuku může být stejně důležité jako množství tuku.

Opravdu můžete být „fit a tlustí?“

Ačkoli se o myšlence „tuku a kondice“ hodně diskutovalo, nový výzkum publikovaný v Annals of Internal Medicine zjistil, že i lidé s nadváhou, kteří byli metabolicky zdraví, mají vyšší riziko zdravotních problémů.

Vědci z nemocnice Mount Sinai v Torontu přezkoumali osm studií sledujících více než 61 000 účastníků. Studie zahrnovaly informace o indexu tělesné hmotnosti (BMI), příčinách úmrtí, kardiovaskulárních příhod a schopnosti těla ovládat klíčové biochemické procesy, včetně hladiny cholesterolu, krevního tlaku a glykémie. Po zařazení účastníků do kategorie normální hmotnosti, nadváhy nebo obezity podle BMI a zdravých nebo nezdravých podle jejich metabolického stavu (ovládání biochemických procesů) dospěli k závěru, že ačkoli obézní jedinci mohou mít zdravý metabolický stav, stále mají větší riziko zdravotních problémů, jako jsou srdeční choroby a cukrovka.

Výzkum dokazuje, že neexistuje nic takového jako „benigní obezita“, tvrdí vedoucí autorka studie Caroline Kramer, MD, PhD, postdoktorandka z Lunenfeld-Tanenbaum Research Institute v Mount Sinai Hospital v Torontu v Kanadě.

Vyšší hustota prsu znamená vyšší riziko rakoviny prsu u mladších žen

Ženy, které mají ve stáří změny hustoty prsní tkáně, mohou mít vyšší riziko rakoviny prsu.

Výzkum představený Radiologickou společností Severní Ameriky ukázal, že pacientky s rakovinou prsu mladší 50 let měly větší hustotu prsou než zdravé ženy do 50 let.

Guest
Guest posting on BookBuzzr blogs will definitely boost your business and possibly earn you more clients. However, your writing must be unique and engaging to the audience. If you have an article or even just a topic in mind, relevant to writing, publishing, selling, or marketing books, we would love to see your proposed content! Feel free to submit Here!
Posts created 1082

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top