Všichni dříve absolvovali chemoterapii a imunoterapii

Všichni dříve absolvovali chemoterapii a imunoterapii

Předchozí studie také spojily tyto faktory se zvýšeným rizikem rakoviny štítné žlázy.

SOUVISEJÍCÍ: Aktualizace zpráv o rakovině: Akupunktura pomáhá bolesti související s rakovinou, rakovina štítné žlázy na ústupu a další

Nová strategie screeningu rakoviny prsu se zaměřuje na hustá prsa

Co je nového Vědci navrhují strategii screeningu rakoviny prsu, která stanoví základní hustotu prsu ve věku 40 let a poté toto opatření použije k určení, jak často by ženy měly podstoupit mamografii. Zjištění, která byla zveřejněna v online vydání Annals of Internal Medicine z 9. února, naznačují, že tento přístup může pomoci snížit počet úmrtí na rakovinu prsu.

Podrobnosti výzkumu Výzkumníci porovnávali výsledky sedmi strategií screeningu rakoviny prsu pomocí matematického modelu. Stanovení výchozí hustoty prsu ve věku 40 let, po níž bude následovat každoroční mamografie ve věku 40 až 75 let u žen s hustými prsy, a každé dva roky (každé dva roky) počínaje ve věku 50 let u žen s nehustými prsy by snížilo počet úmrtí na rakovinu prsu zhruba 35 procent. Na druhou stranu to také zvýšilo pravděpodobnost falešně pozitivních výsledků (nesprávná diagnostika rakoviny prsu, když není přítomna) zhruba čtyřnásobně, stejně jako míra nadměrné diagnostiky zhruba o 6 procent.

Proč na tom záleží Hustá prsní tkáň postihuje přibližně polovinu žen mladších 50 let a může ztěžovat rozpoznávání rakoviny na mamografech. Rovněž zvyšuje riziko vzniku rakoviny, zejména proto, že buňky žláz tvořících hustou prsní tkáň mají tendenci se často dělit, což vede k chybám nebo mutacím. Ženy, kterým bylo řečeno, že mají hustá prsa, by si mohly přát promluvit se svými lékaři o nejlepší screeningové strategii pro jejich potřeby, zejména proto, že celkové riziko mohou ovlivnit i další faktory, jako je věk nebo anamnéza.

SOUVISEJÍCÍ: Husté prsa 101: Co potřebujete vědět, pokud máte tento typ tkáně prsu

Nová třída léků zvyšuje přežití u rakoviny močového měchýře

Co je nového Podle studie publikované v The New England Journal of Medicine nová třída léků známá jako ADC (konjugát protilátka-lék) výrazně zvyšuje přežití u pacientů s pokročilým karcinomem močového měchýře.

Podrobnosti výzkumu Šest set osm pacientů v 19 zemích s lokálně pokročilým nebo metastazujícím karcinomem močového měchýře dostalo lék ADC Padcev nebo chemoterapii zhruba pět měsíců. Všichni dříve absolvovali chemoterapii a imunoterapii. Zjištění ukázala, že ADC snížilo riziko úmrtí o 30 procent, což celkově prodloužilo dobu přežití zhruba o 13 měsíců. Účastníci užívající agent ADC navíc zažili 5 6 měsíců bez progrese rakoviny oproti 3,7 měsíce u pacientů na chemoterapii.

Proč na tom záleží ADC představují novou, cílenou léčbu rakoviny močového měchýře, která se váže na rakovinné buňky a dodává lék podobný chemoterapii, přičemž ignoruje normální zdravé buňky. Zjištění studie doplňují vyvíjející se informace o ADC a jsou vítanou zprávou pro pacienty, kteří měli omezené možnosti a přežití.

SOUVISEJÍCÍ: Průlomy rakoviny ledvin a močového měchýře mezi nejlepšími zprávami ESMO 2020

Test pomáhá určit, zda geny rakoviny prsu, vaječníků předpovídají maligní onemocnění

Vědci What’s New Mayo Clinic vyvinuli metodu, která určuje klinický význam genových variant BRCA2 nejisté významnosti (VUS), podle zjištění studie publikovaných v čísle American Journal of Human Genetics z 19. února.

Podrobnosti o výzkumu Je známo, že některé mutace genů BRCA zvyšují riziko rakoviny, zatímco jiné variace mutací musí být ještě spojeny s určitým rizikem. Studijní tým, v tomto případě, byl první, kdo byl schopen rozlišit mezi variantami BRCA2, o nichž bylo známo, že způsobují rakovinu, a těmi, o nichž bylo známo, že jsou benigní, pomocí funkčního testu. Test umožnil vědcům překlasifikovat 86 procent VUS s nejistými výsledky na pravděpodobné, že budou postupovat k rakovině (patogenní) nebo jako benigní u 1 900 účastníků.

Proč na tom záleží Až dosud schopnost detekovat varianty převyšovala schopnost posoudit jejich klinický význam, náročné poradenství a řízení pacientů a jejich příbuzných, poznamenávají vědci. Díky tomuto novému přístupu se pacientky budou moci dozvědět, zda jsou jejich VUS rakoviny prsu nebo vaječníků benigní nebo patogenní. V doprovodné tiskové zprávě spoluautor Fergus Couch, PhD, uvedl, že ženy, jejichž VUS jsou benigní, budou „nyní hodnoceny podle osobní/rodinné anamnézy, a nikoli na základě genetického testování“, zatímco „pacientky, které jsou klasifikovány jako pacientky s patogenními variantami, mít prospěch z častějších screeningů rakoviny nebo profylaktické mastektomie “, aby se snížilo riziko rakoviny prsu. Řekl také, že tento přístup umožní ženám s rakovinou vaječníků zjistit, zda splňují podmínky cílené terapie.

SOUVISEJÍCÍ: Existuje sex po rakovině vaječníků?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o péči o rakovinu!

Nejnovější v rakovině

Zprávy o rakovině z výroční schůze AACR 2021: Cílená terapie a imunoterapie

Cílená terapie a imunoterapie vykazovaly zisky pro rakovinu plic, lymfom a melanom.

Od Miriam Davisové, 22. dubna 2021

Přehled zpráv o rakovině: nejnovější vývoj ve výzkumu a léčbě rakoviny v březnu 2021

Zdravá výživa srdce chrání před rakovinou, akupunktura funguje při bolestech pohybového aparátu po rakovině a další zprávy o rakovině od března 2021.

Od Liz Scherer 12. dubna 2021

Vakcíny a rakovina proti COVID-19: Co potřebujete vědět

Je to bezpečné? Budete mít reakci? Vyvinou se vám protilátky, pokud máte oslabenou imunitu? Máme odpovědi.

Od Liz Scherer 19. února 2021

Přehled zpráv o rakovině: nejnovější vývoj ve výzkumu a léčbě rakoviny za leden 2021

Káva může předcházet rakovině prostaty, srdečnímu riziku u mužů s rakovinou prsu a dalším novinkám o rakovině od ledna 2021.

Od Liz Scherer 3. února 2021

Přehled zpráv o rakovině: nejnovější vývoj ve výzkumu a léčbě rakoviny za prosinec 2020

Sledujte a čekejte, jak se objevuje jako možnost u některých typů rakoviny štítné žlázy, potenciální nový přístup pro pacienty s AML a další zprávy o rakovině od prosince 2020. .

Od Shari Roan 22. ledna 2021

Studie CDC uvádí, že rakovina stárne srdce

Lidé, kteří přežili rakovinu, žijí déle než kdykoli předtím, ale čelí řadě zdravotních rizik, včetně srdečních komplikací.

Od Ashley Welch, 21. ledna 2021

2. den sympozia o rakovině prsu v San Antoniu: Závislost na lécích proti bolesti a sedativách častější, než se očekávalo po operaci rakoviny prsu

Krevní test, který může pomoci předpovědět průběh nemoci; těhotenství po léčbě; a závislost na lécích patří mezi horká témata veletrhu SABCS 2020.

Od Shari Roan 14. prosince 2020

Méně léčby může být v pořádku pro některé ženy po menopauze s rakovinou prsu a dalšími novinkami ze sympozia o rakovině prsu v San Antoniu 2020

Mnoho lékařů přehlíží vedlejší účinky záření, Verzenio pomáhá předcházet relapsům a další z výroční schůze SABCS.

Od Shari Roan 10. prosince 2020

Přehled zpráv o rakovině: Nejnovější vývoj ve výzkumu a léčbě rakoviny v listopadu 2020

Vystavení radiaci při skenování může zvýšit riziko rakoviny varlat, sledování a čekání je u afroamerických mužů v pořádku a další zprávy o rakovině. . .

Od Shari Roan 1. prosince 2020

Proč „nekuřáci“ dostávají rakovinu plic?

Zdálo se, že kouření a rakovina plic jdou ruku v ruce. Statistiky nyní ukazují zneklidňující trend: Stále více lidí. . .

Od Julie Marks, 2. dubna 2021 “

iStock

Zprávy se neustále šíří v rakovinové aréně. Někdy je to velké-jako slovo, že průlomový lék zvýšil přežití u těžko léčitelné rakoviny. Někdy je menší. Při navigaci na cestě rakovinou vám nebo vaší rodině může na čemkoli záležet. Děláme vše, co je v našich silách, abyste byli pravidelně informováni o měsíčních přehledech některých nejvýznamnějších novinek z oblasti rakoviny v poslední době.

Vystavení zobrazovacím testům zvyšuje riziko rakoviny varlat

Co je nového Opakovaná expozice zobrazovacím testům, jako jsou rentgenové a CT snímky, může zvýšit riziko rakoviny varlat, podle studie zveřejněné 11. listopadu v PLOS One.

Podrobnosti výzkumu Do studie bylo zařazeno 1 246 mužů ve věku od 18 do 55 let s rakovinou varlat nebo bez ní. Účastníci vyplnili dotazník o jejich možných rizikových faktorech rakoviny varlat a diagnostickém zobrazování během jejich života, včetně informací o umístění zobrazování na těle a počtu expozic. Studují upravená o další rizika rakoviny varlat, jako je rasa, rodinná anamnéza a věk. Výzkum zjistil o 59 procent vyšší riziko rakoviny varlat u mužů, kteří uvedli alespoň tři expozice zobrazovacím testům ve srovnání s muži bez expozice.

Proč na tom záleží Počet mužů s diagnostikovanou rakovinou varlat se za posledních 30 až 40 let zvýšil, což naznačuje určitou změnu rizikových faktorů této choroby. Je známo, že radiace zvyšuje riziko rakoviny a radiační testy mohou být faktorem přispívajícím, řekla vedoucí autorka studie, Katherine L. Nathanson, MD, z Abramson Cancer Center na University of Pennsylvania. “Naše data naznačují, že zvýšené používání diagnostického záření pod pasem u mužů za stejnou dobu může přispět ke zvýšení incidence.” “Pokud jsou výsledky studie validovány,” uvedli autoři, “mělo by být zváženo úsilí o snížení lékařsky zbytečné a zbytečné expozice varlat, částečně prostřednictvím úsilí o snížení dávky záření a optimalizaci stínících postupů, je -li to vhodné.” ”

SOUVISEJÍCÍ: Přeživší po rakovině varlat mají vyšší rizikové faktory pro srdeční onemocnění

Slibná kombinovaná terapie pro recidivu rakoviny vaječníků

Co je nového Kombinace tří léků, včetně léku na imunoterapii, je slibná v malé studii žen s recidivujícím rakovinou vaječníků. Data byla zveřejněna online 19. listopadu v JAMA Oncology.

Podrobnosti o výzkumu Vědci z Roswell Park Comprehensive Cancer Center v Buffalu v New Yorku podali 40 pacientům s rekurentním karcinomem vaječníků kombinaci přípravku Keytruda (pembrolizumab) a Avastin (bevacizumab) spolu s perorálním cytoxanem (cyklofosfamidem), chemoterapeutickým lékem. U pacientů došlo k relapsu po mnoha předchozích léčeních rakoviny vaječníků. Studie ukázala, že 47,5 procenta rakoviny pacientů ustoupilo nebo se stabilizovalo. U tří pacientů došlo k úplné odpovědi, což znamená, že po léčbě neměli žádné známky rakoviny. Nejčastějšími vedlejšími účinky byla únava, průjem a hypertenze.

Proč na tom záleží Existuje několik možností léčby pro ženy s rakovinou vaječníků, které se opakovaně opakují. Jsou zapotřebí větší, randomizované studie léčebného režimu. Autoři však napsali: „Tato kombinace může představovat budoucí léčebnou strategii pro recidivující rakovinu vaječníků. ”

SOUVISEJÍCÍ: Rakovina vaječníků a těhotenství: Co potřebujete vědět

Třináct procent pacientů s rakovinou má dědičnou genetickou mutaci

Co je nového Odhaduje se, že jeden z osmi pacientů s rakovinou má dědičnou genovou mutaci související s rakovinou, podle studie publikované 30. října v JAMA Oncology.

Podrobnosti o výzkumu Vědci z centra pro individualizovanou medicínu kliniky Mayo provedli genetické testování u více než 3 000 pacientů diagnostikovaných na klinikách Mayo ve třech státech, aby se dospělo k odhadu, že 13,5 procenta – nebo asi každý osmý – pacient s rakovinou zdědil genetické mutace .

Proč na tom záleží Ačkoli mnoho mutací, které způsobují rakovinu, se stane náhodou, 10 až 25 procent mutací je zděděno. Studie odhalila, že standardní pokyny, na které se lékaři spoléhají, aby určili, kteří pacienti by měli podstoupit genetické testování, dokázali identifikovat pouze 48 procent pacientů s dědičnou genetickou mutací. Schopnost identifikovat zděděné genové mutace přináší mnoho výhod, včetně výběru léčby zaměřené na základní genetické mechanismy zahrnuté v pacientově rakovině a upozornění rodinných příslušníků na zvýšené riziko rakoviny.

SOUVISEJÍCÍ: Mluvení genetiky: Glosář genových mutací rizika rakoviny

Sledujte a bezpečně počkejte na některé afroamerické muže s rakovinou prostaty

Novinky Americká lékařská asociace.

Podrobnosti o výzkumu Kalifornská univerzita v San Diegu Vědci zkoumali výsledky 2 280 afroamerických mužů a 6 446 nehispánských bílých mužů s nízkorizikovým rakovinou prostaty, kteří v letech 2000 až 2020 podstoupili aktivní dohled ve zdravotnickém systému VA. Zjistili, že 59,9 procenta afroamerických mužů došlo k progresi onemocnění ve srovnání se 48,3 procenty bílých mužů. 54,8 Afroameričanů navíc vyžadovalo léčbu ve srovnání se 41,4 procenty bílých mužů. Míra šíření nebo metastázování rakoviny byla však podobná u afroamerických mužů a bělochů (1,5 procenta oproti 1,4 procenta) jako úmrtí na rakovinu prostaty (1,1 procenta oproti 1,0 procenta) .

Proč na tom záleží Tato studie je důležitá, protože zatímco aktivní sledování je cennou možností pro pacienty s rakovinou prostaty s nízkorizikovým onemocněním, afroameričtí muži mají 2. 4krát vyšší pravděpodobnost úmrtí na rakovinu prostaty ve srovnání s nehispánskými bělochy. Někteří lékaři proto vyjádřili znepokojení nad používáním aktivního sledování u těchto pacientů. „Náš výzkum poskytuje důkaz, že aktivní sledování je pro afroamerické muže bezpečné,“ řekl MD Brent Rose, odborný asistent na katedře radiační medicíny a aplikovaných věd na Kalifornské univerzitě v San Diegu School of Medicine.

SOUVISEJÍCÍ: Měsíc povědomí o rakovině prostaty Doctor’s Ask, Twitter Chat: Zde je to, co jste zmeškali

Výzkum navrhuje, aby více mladých žen podstoupilo genetické testování genů rakoviny

Co je nového Testování všech žen ve věku 20 až 35 let na geny spojené s vyšším rizikem rakoviny prsu a rakoviny vaječníků může být nákladově efektivní, podle studie publikované 29. října v JAMA Network Open.

Podrobnosti výzkumu Studie z konsorcia nazvaného RISE (Rational Integration of Clinical SEquencing) vyvinula model pro porovnání žádného screeningu s populačním screeningem genů, které přispívají k dědičnému karcinomu prsu a vaječníků u dříve nediagnostikovaných žen. Model zahrnoval posouzení https://harmoniqhealth.com nejběžnějších genových mutací zodpovědných za rakovinu prsu a vaječníků, jako jsou mutace BRCA, P53 a ATM.

Proč na tom záleží Právě teď se genetické testování rakoviny nedoporučuje každému. Genetické testování k posouzení rizika obvykle podstupují pouze pacienti s rakovinou a lidé, kteří věří, že mohou být vystaveni vysokému riziku určitých druhů rakoviny (kvůli rodinné anamnéze). Studie naznačuje, že může být nákladově efektivní testovat všechny mladé ženy dříve, než se u nich objeví onemocnění, zatímco oni mají ještě čas na zvážení prevence a dalších strategií zmírňování, uvedli autoři. “Tato studie doplňuje rostoucí literaturu, že testování na běžná genetická rizika, jako je dědičná rakovina prsu a vaječníků, v raném dospělém věku je pro pacienty prospěšná a ze společenského hlediska nákladově efektivní,” řekl Josh Peterson, MD, MPH, profesor medicíny a biomedicínské informatiky a hlavní řešitel RISE.

Guest
Guest posting on BookBuzzr blogs will definitely boost your business and possibly earn you more clients. However, your writing must be unique and engaging to the audience. If you have an article or even just a topic in mind, relevant to writing, publishing, selling, or marketing books, we would love to see your proposed content! Feel free to submit Here!
Posts created 1035

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top